Łóżeczko, które utuli do snu

W pierwszych miesiącach po narodzinach, najlepsze dla dziecka będzie łóżeczko małe i otulające.

file

Czas snu jest ważny, podobnie jak otoczenie, w którym śpi nasze dziecko, zwłaszcza w pierwszych miesiącach po narodzinach, kiedy to większość czasu spędza słodko śpiąc. W brzuchu mamy dziecko nie miało dużo miejsca, ale za to czuło się tam przytulone i bezpieczne. Właśnie dlatego łóżeczko dla niemowląt będzie idealne do snu, ponieważ jest małe i w pełni przyjmuje i otula niemowlę.

 

Ponieważ nie zajmuje ono wiele miejsca, można je postawić obok łóżka rodziców, dzięki czemu dziecko będzie czuło się bezpieczne, a mama będzie mogła je w każdej chwili dotknąć czy pogłaskać i sprawdzić, jak się czuje. Poza tym spanie w jednym pokoju ułatwia wiele rzeczy, np. nocne karmienie czy uspokajanie i tulenie, gdy dziecko się obudzi. Dzięki temu śpiące dziecko jest bezpieczne.


Lekkie i poręczne łóżeczko można łatwo przenieść w dowolne miejsce w domu czy poza nim, zabrać na wakacje lub na wizytę do dziadków. Dziecko będzie spokojne w łóżeczku, któe rozpoznaje, nawet jeśli będzie poza domem, a to pozwoli rodzicom przyjemnie spędzić czas w towarzystwie, mając dziecko przy sobie.