Tylko mleko mamy! Nawet, gdy nie ma jej obok.

Nawet jeśli mama wróciła do pracy lub musiała zostawić dziecko na chwilę, nadal można karmić je swoim drogocennym mlekiem.

file

Mleko matki jest najlepszym pokarmem dla dziecka. Mamy o tym wiedzą, często jednak zmuszone są wrócić do pracy już kiedy maluszek ma zaledwie kilka miesięcy. W takim wypadku nie tylko żałują, że muszą zostawić maluszka pod opieką innej osoby, ale także martwią się o zachowanie ciągłości karmienia. Tym bardziej, że nie zawsze mogą być obecne w porze karmienia. Nie oznacza to jednak, że muszą stosować mleko modyfikowane. Mogą bowiem odciągnąć mleko z piersi za pomocą laktatora i przechowywać je w sterylnym pojemniczku, w lodówce lub w zamrażalniku. W ten sposób, nawet jeśli mama jest w pracy lub poza domem, dziecko może nakarmić jej mlekiem babcia, niania czy inny opiekun. Nawet jeśli mamy nie ma w pobliżu, dziecko może korzystać z jej mleka.


Zapewne wiele mam z niechęcią patrzy na używanie laktatora z obawy, że jest to skomplikowane, uciążliwe lub bolesne. Laktator ręczny jest delikatny i łatwy w obsłudze, a mama może dostosować nacisk i intensywność odciągania do swoich potrzeb. Zazwyczaj po kilku naciśnięciach dźwigni mleko łatwo płynie, a mama nie męczy się, ani nie odczuwa żadnego dyskomfortu.


Urządzenie to, okazuje się niezwykle przydatne. Staje się swoistym sprzymierzeńcem w karmieniu w każdej sytuacji, najlepszym pokarmem, jakim jest mleko mamy, niezależnie od ewentualnych trudności czy nieobecności mamy i tak długo, jak to tylko możliwe.