Przyszła mama – pod szczególną ochroną

file

Ciąża to czas, w którym zwracasz szczególną uwagę na to co jesz, pijesz i jakie kosmetyki stosujesz bezpośrednio na skórę. Czy wiesz, że chcąc uchronić się przed ukąszeniami komarów, powinnaś stosować specjalne środki?

 

Jesteś w ciąży i chcesz wiedzieć, jak bezpiecznie chronić się przed komarami? Nie odmawiaj sobie spacerów po lesie i wieczornego odpoczynku w ogrodzie. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka sposobów, byś mogła w pełni cieszyć się latem.

 

Jak pokazują badania, kobiety w ciąży są dwa razy silniej narażone na ukąszenia komarów. Przybierając na wadze, przyszła mama wydziela więcej ciepła i dwutlenku węgla, który wabi komary.

 

By skutecznie opędzić się od latających nieprzyjaciół i czuć komfortowo w upalne dni, wybieraj przewiewne ubrania w jasnych kolorach. Najlepsze będą rzeczy białe, szare czy beżowe, w których będziesz się mniej pocić.

 

Dla kobiet w ciąży odpowiednie są preparaty, których aktywnymi składnikami są substancje pochodzenia naturalnego, jak np. Citrodiol – wyciąg z australijskiego gatunku eukaliptusa, który skutecznie odstraszy komary. Zwróć uwagę, by w składzie kupowanego specyfiku nie było substancji DEET – zbyt silnego środka chemicznego.

 

W oknach warto zamontować moskitiery – gęste siatki, przez które żaden insekt się nie przeciśnie.

 

Elementem dekoracyjnym Twojego domu będą kominki aromaterapeutyczne. Stosując w nim olejki trawy cytrynowej, goździków, paczuli czy eukaliptusa, odstraszysz nie tylko komary, ale też muchy i meszki.